Včelaři se scházejí nejen na schůzích …

Určité novum zavádějí svéprávné spolky v našem kraji.  Včelaři se scházejí nejenom 2-3 krát za rok na schůzi kde řeší agendu matky, ale v našem spolku se scházíme 1 x za měsíc, kde řešíme sebe, tj. problémy které nás tíží a hlavně kolektivně plánujeme co potřebujeme řešit. 

Na minulém setkání jsme prošli nové zákony a vyhlášky, tak aby byly každému srozumitelné. Dokonce jsme se dostali ke včelaření a byla diskuze, která mi na schůzích ČSV chyběla. Včelaři se učí žít ve spolku.

Dobrou kolektivní atmosféru jsem zaregistroval na Valné hromadě Včelařského spolku pro Kobeřice a okolí. Přátelé, přímo rodinná atmosféra. Kromě schůzování, došlo na diskuzi o dotacích a místostarosta obce vyzvedl práci včelařů a popřál pohodu, kterou se obec snaží podat. Výborný guláš pana předsedy Leščinského umocnil dobrou atmosféru a věřte, že pozdě večer se ani nikomu nechtělo jít domů.

Spolky jsou od toho aby sdružovaly lidi, jsou od toho aby kolektivně pomáhaly a hlavně, členové spolku se musí v kolektivu cítit dobře.

Naše příští beseda v pátek 23. února se bude zabývat zdravotním stavem našich včelstev. Včelaři si přinesou vzorky včel a podíváme se přes mikroskop jak to je s nosematozou u našich včel. Uvidíme? Každopádně jdeme v duchu naši proklamace. Naši včelaři by měli mít spolek jako servisní středisko, které jim slouží a přitom „servisáky“ jsou sami členové.

Jen tak dále…..

Václav Sciskala

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

captcha - bohužel, nutné! :-( *