Setkání včelařů v Havířově

Náš Včelařský spolek Moravy a Slezska z.s. pokračuje ve svém plánu a šíří osvětu mezi včelaře v regionu. Po Včelařské akademii, která je ve vzdělávání vlajkovou lodí jsme se zaměřili na pravidelné setkávání včelařů a řešíme aktuální i výhledově blízké stavy.

Do Havířova jsme pozvali včelaře ze širokého okolí na přednášku p. Martina Koblihy, včelaře z Jihlavy, který poutá pozornost po celé republice. Vlastní přednáška se uskutečnila v sobotu 18.3. v posluchárně Vysoké školy sociálně správní, Institut celoživotního vzdělávání a sešlo se více jak 80 lidí. Milou pozorností pořadatelů bylo podání každému ranní koláče a káva nebo čaj. Milá pozornost pořadatelů.

havirov-20170318_120841

Vlastní výklad byl od 9:15 hod. s přestávkou do 13:15 hod. a nešlo se rozejít. Ohlasy jsou velmi pozitivní. I staří harcovníci našli v povídání p. Koblihy věci o kterých budou uvažovat a věřím, že pro všechny to bylo velmi poučně strávené sobotní dopoledne. Milým překvapením pro organizátory byla účast přátel z Jesenicka a mimo krajských lokalit.

havirov-20170318_120856

V pátek 24.3.2017 od 17:00 hod. pokračujeme v Karviné při setkávání včelařů na Karvinských besedách. Určitě probereme přednášku a některé momenty a pro začínající budeme radit jak na včely v předjaří a brzkém jaru.

20170318_121018

Děkuji touto cestou všem kdo se naši akce zúčastnil a panu Koblihovi přejeme další úspěchy v jeho prezentaci včelaření.

Děkuji kolegům za organizaci akce.

Václav Sciskala

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

captcha - bohužel, nutné! :-( *